Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Soutěž o putovní pohár velitele SDH Velká Hraštice, 27.7.2013

V sobotu 27.7.2013 jsme se zúčastnili hasičské soutěže pořádané sousedním SDH Velká Hraštice. Soutěž se konala na místní návsi. Součástí celé disciplíny byla pro muže i ženy plavba na duši po místním rybníku. Za náš sbor se účastnilo jedno družstvo mužů a jedno družstvo žen. Plavby na duši se za ženy zhostila na jedničku Lenka Hrbková a díky jejímu vítečnému výkonu a skvělému výkonu všech členek při požárním útoku se ženské družstvo umístilo na stříbrné příčce. Za mužské družstvo se plavby na duši opět na výbornou zhostil Vláďa Poláček. I přes vítečný výkon celého týmu nestačil čas 2:01:56s na zlatý post a náš mužský tým se umístil na 2. místě. První místo si vybojovali a poprávu zasloužili muži z Nového Knína s časem 1:58:02s. Soutěž se nám moc líbila a těšíme se zase  za rok... |JB|

Pár foto-postřehů naleznete zde

 

Memoriál Josefa Smetany - Krámy, 22.6.2013

 

V sobotu 22.6.2013 jsme se zúčastnili hasičské soutěže pořádané sousedním SDH Krámy. Soutěž se konala na návsi v Krámech u hasičské nádrže, která byla nedílnou součástí tohoto klání. Celkem se sešlo třináct družstev, z toho pět ženských, sedm mužských a jedno družstvo malých hasičů z Libčic. Náš sbor reprezentovala dvě družstva. Jedno družstvo žen a jedno družstvo mužů. Samotný požární útok byl zpestřen doplňujícími úkoly, kterými byly jízda dvou členů na šlapadle přes požární nádrž a vypití lahvového piva (každý z posádky šlapadla vlastní lahev) v co nejkratším čase. Poté mohl být zahájen samotný požární útok, to však nebylo zdaleka vše. Stříkačka se startovala klikou a sálo se z požární nádrže. Hadice byly rozhazovány a na proudaře čekaly celkem tři terče. Prostě správná hasičská soutěž. Všichni jsme si to užili a už se těšíme na příští ročník. |JB|

 

Oslava 130 let od založení SDH Kytín, 22.9.2012

Letošní soutěžní sezónu jsme završili účastí na oslavě 130. výročí od založení SDH Kytín v sobotu 22.9.2012. Od hasičské zbrojnice jsme vyjížděli směrem ke Kytínu v brzkých ranních hodinách za deště. Než jsme dorazili na místo, déšť ustal a chvílemi i vylezlo zpoza mraku sluníčko. Bylo poznat, že už se  podzim hlásí o slovo a těm, kdo podcenili dostatečný počet vrstev oblečení, byla zima.

Celé oslavy byly od začátku do našeho odjezdu velmi dobře připravené a organizované. Po příjezdu do Kytína se posádky aut shromař´dovaly v areálu firmy CAG a vozidla byla zaparkována na louce za obcí směrem k brdským lesům, kde se po slavnostním průvodu odehrávalo další dění. V areálu firmy CAG byl pro hasičská družstva na zahřátí připraven čaj, káva a další pochutiny. Pro ty, kterým nebyla zima, se čepovalo pivo.

Po slavnostním průvodu a položení věnce k pomníku padlých hrdinů ve světových válkách, se soutěžní družstva pochodem odebrala na louku, kde se odehrávalo soutěžní klání. Pro zpestření byla připravena doplňková disciplína - týmové lyže. Úkolem této disciplýny bylo překonat na týmových lyžích (dvě fošny se sedmi špagáty) vytýčenou trasu. Při šlápnutí na zem, bylo třeba vykonat dřep a pokračovat dále. Trasa byla složena ze třech sektorů. Na překonání celé trasy byl maximální limit 3 minuty. Pokud družstvo do limitu 3 minut překonalo 2 sektory, pokutovalo se 1 minutou navíc. Pokud překonalo pouze jeden sektor, penalizace byla 2 minuty a pokud nepřekonalo ani jeden sektor, byla penalizace 3 minuty navíc.

My jsme postavili na této soutěži 2 týmy. Družstvo smíšené - Lenka Hrbková, Monika Fouknerová, Bohunka Šašmová, Denisa Brichtová, Pavla Kadlecová, Eva Nosková a Pavel Pouček (doplnění o chybějící košík). Družstvo mužů - Pavel Pouček, Josef Beran, Roman Beran, Lukáš Havelka, Lukáš Sosna, Monika Fouknerová a Bohunka Šašmová. Díky jednomu muži ve složení našeho družstva žen bylo toto družstvo zařazeno do kategorie smíšené. Smíšená družstva se hodnotila společně s družstvy mužskými.

Chůze na týmových lyžích šla velmi dobře oběma našim družstvům a díky tomu jsme dosáhli velmi dobrých celkových časů. Naše ženské-smíšené družstvo dosáhlo celkově 2. nejlepšího času 1:52 s (1. nejlepší čas byl 1:40 s - Kytín muži). Naši muži měli celkově 4. nejlepší čas 2:08 s (3. nejlepší čas byl 2:05 s - Kytín ženy).

Naše ženy si tedy v kategorii smíšeného družstva hodnoceného v mužské kategorii odvezli pohár za 2. místo a naši muži si odvezli pohár za 3. místo.

Celkově celá akce byla velmi pěkně připravena a příští rok rádi do Kytína přijedeme znovu, i když při jiné příležitosti. (JB)

Pár foto-postřehů naleznete zde

 

Noční soutěž ve Velké Hraštici  8.9.2012

 

Naše předposlední soutěž letošní hasičské sezony se konala ve Velké Hraštici. Byl to již pátý ročník Noční soutěže, na kterou se vždy sbory velmi těší. Konala se v sobotu 8. září 2012 od 20 hodin před místní hasičárnou.

 

Trať byla velmi pěkně připravena a nasvětlena bodovými světly, které v průběhu útoku vždy zhasnuly a po dokončení útoku se zase rozsvítila.

Za náš sbor vyjelo družstvo žen i mužů. Družstvo žen doplnily dvě nové hasičky, pro které byla soutěž velkou premiérou. Obě jak Anetka tak Hanka byly na pozicích proudu.

 

Soutěž spočívala v provedení dvou klasických útoků v úplné tmě, povoleny byly jen čelovky a světélka na mašinách.

Z širokého okolí přijelo celkem 15 družstev, z toho bylo 11 družstev mužů a 4 družstva žen.

 

Opět zde platilo heslo, že po tmě se i mistr tesař utne...a i ti nejlepší se během soutěže setkali s nějakým tím malým zádrhelem, ať šlo o zamotané hadice, či "chcípnutí" stroje.

 

Ale i tak musíme poděkovat hostícímu sboru Velké Hraštici za bezchybnou přípravu počínaje pohoštěním a konče zázemím.

 

Všichni jsme si to bezvadně užili a soutěž proběhla bez úrazů, protestů a připomínek ve velmi přátelském duchu. (EN)

 

Ještě k umístění, ženy přivezly diplom  za

4 . místo a chlapi diplom za  9. místo.

 

 

Soutěž Koňských stříkaček Senešnice 25.8.2012

 

V sobotu 25.8.2012 se v Senešnici při příležitosti 110ti let od založení SDH Senešnice konala soutěž v koňských stříkačkách. Vzhledem k tomu, že náš hasičský sbor tuto koňskou stříkačku nevlastní vyrazili jsme na soutěž naším hasičský veteránem zn. GAZ. Konec prázdnin se podepsal také na účasti našich aktivních členů a proto jsme museli soutěžní družstva mužů a žen poskládat také z kamarádů z ostatních sborů. Kterým tímto velmi děkujeme :-)
 
Koňskou stříkačku nám k provedení hasičského útoku zapůjčily sbory SDH Mníšek pod Brdy (ženy) a SDH Senešnice (muži).
 
Samotná soutěž spočívala v provedení požárního útoku, pomocí koňské stříkačky, sražení třech terčů. Druhou soutěžní disciplínou bylo obíhání pěti kolíků a vypití piva na EX. Ženy měly pivo malé a muži měli pivo velké. Třetí doplńkovou soutěží byl kvíz. Časy požárního útoku a druhé disciplíny ( obíhání kolíků + pivo na EX) se sčítaly. Výsledný čas byl rozhodující pro celkové umístění.
 
Počasí se velmi vydařilo, účast na oslavách byla hojná. Celkem se zúčastnilo 13 družstev (4 ženská a 9 mužských). (EN)

 

Umístění žen v této soutěži bylo na

2. místě a mužů na 6.místě.

 

Pár foto-postřehů naleznete: zde

 

Pohár velitele SDH Velké Hraštice 28.7.2012

V sobotu 28. července jsme po roce opět vyrazili navštívit sousedy do Velké Hraštice, kde jsme se snažili o udržení putovního poháru z loňska. Od rána slunce pálilo a vypadalo to, že to vydrží až do večera. Zaplať Bůh, nevydrželo a chvíli kolem páté hodiny dokonce i sprchlo. Alespoň se trochu ochladil vzduch a lépe se dýchalo.

Do Hraštice jsme dorazili kolem půl jedné. Letos jsme dorazili bohužel pouze s mužským týmem.Soutěž malých hasičů se trochu protáhla a soutěž dospělých tedy byla započata až po druhé hodině odpolední. K soutěži se přistupovalo v pořadí dle odevzdaných přihlášek. Nejprve cvičily ženy a poté muži. Šlo se celkem na dva pokusy. Disciplína byla stejná jako každý rok. Prvním úkolem bylo objet vytýčenou trasu na rybníku na duši a ihned následoval klasický požární útok na 2 x B75. Duši opět bravůrně zvládnul Vláďa Poláček (tentokráte s druhým nejlepším časem 1:24, překonal ho pouze chlapec z Bratřínova s časem 1:21). Složení našeho týmu bylo na této soutěži následující: Roman BOBY Beran (pravý proud), Vláďa KÝBL Poláček (levý proud), Lukáš LUK Havelka (rozdělovač), Jiří JEFF Calda (béčka), Pavel OTÍK Pouček (koš), Josef PEPA Beran (savice), a za dovolenkujícího se strojníka Pepu Lišku nám velmi ochotně a zcela profesionálním výkonem stroj obstaral Lukáš KVÍDO Sosna. Všichni podali špičkové výkony, bohužel na pohárové umístění jsme ale tentokrát nedosáhli. S časem 2:03, který loni stačil na první místo, jsme letos získali pouze bramborovou medaili. Na místě 3. se umístili kolegové z Bratřínova s časem 2:01, stříbro si odvezli rosovičtí hasiči s časem 1:59 a na stupínek nejvyšší si stoupli po meziroční pauze opět sedlčanští s výborným časem 1:56. Za rok se budeme těšit znova! (JB)

 Pár foto-postřehů naleznete zde

Námětové cvičení ve Velké Hraštici 7.7.2012

V sobotu 7. července jsme po dvou letech uspořádali v rámci okrsku námětové cvičení, které tentokráte probíhalo ve Velké Hraštici.

Cílem námětového cvičení byla dálková doprava vody na vzdálenost cca 700 m.
 
Stanovišť tentokráte bylo celkem 7. Sání z rybníka si vzali na starost kluci z Nové Vsi s jejich šestnáctkou, za nimiž po 5 x B75 tlačili dopředu vodu velkohraštičtí.

V trase tentokrát byly zařazeny kvůli vyrovnávání tlaku dva vozy CAS-25. Třetí stanoviště tedy patřilo malohraštickým s CAS-25, čtvrté stanoviště opět Malá Hraštice se strojem PS-12, páté stanoviště Velká Lečice rovněž s PS-12, šesté stanoviště Nová Ves s CAS-25 a poslední stanoviště Nová Ves s PS-8.

Komunikace probíhala pomocí vysílaček, které byly rozmístěny u sacího a hnacích strojů. Prověřili jsme schopnost jednotek 22. okrsku dálkové dopravy vody s převýšením na vzdálenost cca 700 m se zařazením 2 kusů CAS-25 za účelem vyrovnávání tlaku a zamezení praskání hadic. (JB)

 Pár foto-postřehů naleznete zde

 

Oslava 110 let od založení SDH Nové Dvory 30.6.2012

V sobotu 30. 6. jsme jeli oslavit společně s novodvorskými hasiči oslavu 110 let od založení jejich sboru. Na obloze nebyl ani mráček a slunce pálilo jako v pekle (36°C ve stínu).

Po slavnostním průvodu a položení věnců u pomníku padlých ve světových válkách jsme se společně odebrali na draha, kde se odehrávala hasičská soutěž.

Místní kolegové si pro nás připravili útok s PPS-8 a tajnou disciplínu. Každý člen sedmičlenného družstva si při postavení na startovní čáru vylosoval úkol, který musí splnit. Úkolem dvou členů bylo donést třetího z týmu pomocí lavičky na rukách k další čáře, odkud tři zbylí členové museli vytýčenou trasou dokutálet 200l sud zpola naplněný vodou. Po postavení sudu zpět na místo vyběhli členové družstva směrem ke stroji, kde na ně čekal strojník. Zde se stroj i veškeré náčiní vyndávalo z přívěsu. Po sražení obou terčů úkol a celá disciplína skončily.

Protože náš sbor nedisponuje strojem PS-8, museli jsme si mašinu i se strojníkem vypůjčit od hasičů z Malé Lečice, kteří nám ochotně vypomohli. Funkce strojníka se ujal Bohoušek Soukup, rozdělovač ovládnul Lukáš Sosna a zacvičil si s námi i Adam (přítel Lenky Hrbkové), který úspěšně zkrotil B-čka.

Děvčata si vypůjčila pouze stroj se strojnicí. Stroj opět ochotně zapůjčili malolečičtí a strojnici ochotně zastoupila paní Víšková. Děvčata ukázala, že ani cvičení s neznámým strojem a jiná technika útoku jim nejsou cizí. Přivezla totiž domů stříbrný pohár. U mužského družstva již situace byla horší asi i díky tomu, že osmičky se v pekelném počasí potily a s přibývajícím počtem útoků se stávaly více dýchavičnými. Kluci od Kocáby skončili na 6. místě, před nimi pak kluci z Betlémova, kteří vybojovali 5. místo. Stříbro vybojovali chlapi z Krámů a zlato zaslouženě získali domácí. (JB)

Pár foto-postřehů naleznete zde

 

 Okrsková soutěž 5. 5. 2012

Okrsková soutěž se letos konala v sobotu 5.5.2012 na hřišti v Malé Hraštici. Zúčastnily se sbory Velké Lečice, Malé Hraštice, Velké Hraštice a Nové Vsi pod Pleší.

Počasí nám letos bohužel příliš nepřálo, což se odrazilo i na počtu úrazů v průběhu soutěže. Za náš sbor se zúčastnily za družstvo žen: Monča Fouknerová, Bohunka a Lenka Šašmovi, Lenka Hrbková, Pavlínka Kadlecová, Denisa Brichtová a Evča Nosková. Za družstvo mužů se účastnili: Roman Beran, Vladimír Poláček, Pavel Pouček, Pepa Liška ml., Josef Beran a zbrusu nový člen Jiří Jeff Calda. Ochotně naše družstvo doplnil Michal Balej (SDH Mníšek pod Brdy).

Začínalo se klasicky nejprve štafetou na 100m s překážkami. Ženám ještě počasí přálo, ale před započetím druhých pokusů u mužů již vydatně pršelo. Přes překážky se letos úspěšně draly k cíli: Monča, Lenka a Lenka a Bohunka. Za chlapy to byli Roman, Vláďa, Pepa Liška a Jeff.  

Při útoku družstva mužů došlo bohužel k úrazu Romana Berana, kterému byla po rentgenu diagnostikována zlomenina kloubu posledního článku ukazováku levé ruky.  (JB)

Náš sbor se umístil na krásných místech:

Družstvo žen získalo 2. místo

Družstvo mužů získalo 3. místo


Fotky a videa ze soutěže

 V SOBOTU 28.4. 2012 ZAHÁJILI AKTIVNÍ ČLENOVÉ SDH VELKÁ LEČICE SOUTĚŽNÍ SEZONU PRO ROK 2012 PRVNÍM CVIČENÍM 

JUKNĚTE SE JAK JIM TO ŠLO...:-) 

Pálení čarodějnic 30. 4. 2012

Letos poprvé aktivní činní členové nepořádali posledního dubna pálení čarodějnic na tradičním místě nad vsí na palouku pana Holce, ale na hrázi požární nádrže.

Večer po přípravách se nás sešlo celkem asi padesát a pálení čarodějnic jsme si užili. Svou účastí nás podpořili i přespolní. Na kaberně požární nádrže jsme měli živého vodníka, kterého ztvárnil Pepa Pomahač a přilétli dokonce i dvě čarodejnice. Zajistili jsme si točené pivo a nemálo dalšího chutného občerstvení.

V půlnoci jsme postavili máj a hlídali jsme ji skoro až do svítání. (JB)

Pár foto-postřehů naleznete zde

 

 FOTO: SILVESTROVSKÁ SOUTĚŽ U KAHUNKY

 

Noční soutěž ve Velké Hraštici

 

Naše poslední soutěž letošní hasičské sezony se konala ve Velké Hraštici. Noční soutěže, na kterou se vždy sbory velmi těší. Konala se v sobotu 10.9. 2011 před místní hasičárnou.

 

 

Trať byla velmi pěkně připravena. Proti loňskému roku se běhalo po trávě, nikoliv po silnici jak bývalo zvykem.

 

 

Za náš sbor vyjelo družstvo žen i mužů. Žen bylo málo a tak jsme vytvořili družstvo smíšené.

 

 

Soutěž spočívala v provedení dvou klasických útoků v úplné tmě, povoleny byl jen čelovky a světélka na mašinách.

 

 

Přijelo úctyhodných 18 družstev, z toho bylo 13 družstev mužů a 5 družstev žen.

 

 

Platilo zde heslo, že po tmě se i mistr tesař utne...a téměř všichni se během soutěže setkali s nějakým tím malým zádrhelem, ať šlo o zamotané hadice, či nevpuštěný benzín do stroje.

 

 

Ale i tak musíme poděkovat hostícímu sboru Velké Hraštici za bezchybnou přípravu počínaje pohoštěním a konče zázemím.

 

 

Všichni jsme si to bezvadně užili a máme zase na co vzpomínat.

 

Ještě k umístění, ženy přivezly pohár za 3. místo a chlapi diplom za 12. místo.

Fotky z Noční soutěže

 

Pohár starosty SDH Nová Ves pod Pleší

 

 

V sobotu 3. září jsme vyjeli na soutěž do Nové Vsi pod Pleší. Za náš sbor jelo soutěžit ženské i mužské družstvo.

 

 

 

Po delší době vyšlo i počasí a tak jsme byli všichni natěšení, zda přivezeme zase nějaký pohár, který by rozšířil letos celkem bohatou sbírku.

 

 

 

Po úvodní prezentaci  a nástupu začaly probíhat jednotlivé útoky, které byly ozvláštněny tzv. kýblovanou (sestřelení plechovky z terče proudem vody z kýble). Tuto disciplínu jsme měli natrénovanou již z loňska, jen bylo potřeba vybrat toho nejšikovnějšího "kýblaře". I přes několik zkušebních shozů, tréma udělala své a né všichni se trefili hned napoprvé..viď Denčo .

 

 

 

Vzhledem k tomu, že na soutěž přijelo velké množství družstev probíhaly jednotlivé útoky střídavě na dvou stanovištích.Celkem bylo zapsáno 20 družstev (4 ženské a 16 mužských).

 

 

 

Než porota sečetla výsledky udělalo se jednomu z kolegů hasičů nevolno, měl silné bušení srdce a proto byla na pomoc přivolána lékařská pomoc. Naštěstí se jednalo pouze o nevolnost z horka a dehydrartaci organismu.

 

 

 

Zdravotníci nespěchali k dalšímu případu a proto ochotně ukázali hlavně dětem svá vozidla, Přijela velká sanita i vůz lékaře. Od hostitelského sboru dostali záchranáři malé občerstvení a všichni tak strávili příjemné chvíle a hlavně všem spadl velký kámen ze srdce, že byl kolega hasič v pořádku a nebyla nutná hospitalizace.

 

 

 

Umístění je velmi pěkné hlavně pro ženské družstvo, které obsadilo 3. místo, muži se umístili na 14. místě. No klucí nezbývá než dodat, je třeba se zlepšit..!

 

Závěrem bychom chtěli poděkovat kolegům a kolegyním z Nové Vsi pod Pleší a Malé Lečice kteří pomohli našemu sboru doplnit chybějící členy, kteří se nemohli soutěže zúčastnit.

 FOTOGALERIE ZE SOUTĚŽE

 

 

Pohár velitele SDH Velké Hraštice 30.7.2011

Po delší pauze nás čekala hasičská soutěž u sousedů ve Velké Hraštici. Počasí bylo téměř podzimní, nepřetržitý déšť padal z nebe a upřímně, nikomu z nás se na soutěž nechtělo.

Za náš sbor se zúčastnilo družstvo žen a družstvo mužů.

Vybaveni náhradním oblečením jsme v půl jedné nastartovali v hasičárně náš hasičský zásahový vůz a vyrazili.

V Hraštici nás přivítal starosta pan Batulka a rozdal přihlášky.

Jako obvykle nás čekala plavba na místním kačáčku, nutno podotknout, že letos nebyl tak zelený jako vloni. Což byla nepatrná, ale příjemná změna..:-)

Soutěž spočívala v obeplutí rybníčku a provedení požárního útoku.

Za kluky plaval Vláďa Poláček a za holky Evča.

Umístění bylo více než uspokojivé, ač u kluků nečekané.

Vláďa vzal za pádlo takovou silou, že za ním byl vír a zcela jistě a nepochybně byl nejrychlejším "plavcem" této soutěže. První místo patří poředevším jemu, protože bez jeho výtečného výkonu na rybníku, bychom si první místo za družstvo mužů určitě neodvezli.

 

Naši muži vystoupali na příčky nejvyšší, z Velké Hraštice odvezli putovní pohár a 1. místo,  ženy se pyšní 3. místem.

 

Porážku nesli nejhůře muži z Rosovic, kteří již prý vícekrát na tuto soutěž nepřijedou. Nám to vadit nebude, protože i bez nich máme stále velké soupeře a konkurenty. Proti tomu muži ze Sedlčan, kteří do Hraštice přijeli obhájit již potřetí prvenství a odvézt si tak nenávratně putovní pohár, vzali prohru naprosto s klidem a upřímně přiznali, že do soutěže dali vše, ale prostě na vítěztví nedosáhli. Nakonec nám nabídli společný přípitek šampaňským ze stříbrné číše. Chlapi, s vámi se kdykoli potkáme velmi rádi znovu, ať už při hasičském sportu nebo jinde... :-)

Závěrem bych chtěla všem zúčastněným velmi poděkovat, soutěž se moc povedla a my strávili velmi příjemné odpoledne mezi milými lidmi. A ani ten déšť nám náladu nezkazil!

 

Fotky od našeho dvorního fotografa Adama

Fotogalerie

 

Oslavy 110 let SDH Malá Hraštice 25.6.2011

V sobotu jsme vyrazili do Malé Hraštice. Byli jsme pozváni na oslavy výročí 105 let místního SDH.

Za náš sbor jelo držstvo žen i mužů. S muži cvičil i nový člen Lukáš Havelka :-)

Počasí bylo prima ani horko ani zima. Zkrátka tak akorát.

První částí byl útok, dělal se tak zvaně "po staru".

Ženy s časem 36 vteřin obsadily skvělé 3. místo a muži s časem 33 vteřin 4. místo.

Druhou částí byl hod sudem, pro děti byl připraven hod trámkem. Bylo to dobrovolné a zúčastnilo se velké množství soutěžících.

Poslední disciplínou, kterou si na nás připravili Hraštičtí bylo přetahování lanem. Zdánlivě jednoduchý úkol nám všem dal velmi zabrat a mnozí si sáhli až na úplné dno.

Náš sbor ve smíšeném složení 4 muži a 4 ženy obsadil v této disciplíně 3. místo. A upřímně tělo i ruce jsme cítili i druhý den (někteří i déle :-).

Byl to  velmi příjemný den a moc hezky zorganizovaná soutěž.

Fotky a videa ze soutěže

 

Memoriálu v Krámech 11.6.2011

V sobotu 11.6.2011 se konal Memoriál u sousedů v Krámech. Za náš sbor zúčastnilo družstvo žen v plném počtu i s nejmenší hasičkou Štěpánkou :-)

Sousedé si pro nás připravili velmi náročnou, ale o to zábavnější disciplínu (útok), při které se část odehrávala na vodě.

Dvě děvčata plavala na voru, po zdolání nádrže předali plácnutím ruky "štafetu" dalším dvěma, která byla připravena s trakařem, jedna se vezla a druhá ji tlačila. S trakařem se dojelo na čáru, odkud se vybíhalo k samotnému útoku.

Pro nás byl první zkušeností s nabíráním vody přímo z hasičské nádrže. Košík se připnul na karabinu a omotáním lana a okolo zábradlí se zajistil proti utonutí.

Naše mašina nezklamala a po pár vteřinách už tlačila vodu hadicemi. Náš čas stačil na pěkné 5.místo. Byl ještě jeden opravný pokus, ale protože začlo pršet, po dohodě jsme se druhého pokusu vzdaly a tak i opravného útoku.

Nicméně prožili jsme prima odpoledne a získaly zase nové zkušenosti.

Fotky a videa z Memoriálu 

 

Kácení máje 3.6.2011

V pátek 3. června se aktivní činní členové pokusili o obnovení již téměř zapomenuté tradice (přes dvacet let toto nikdo nepořádal) „kácení máje“.

Pro příchozí byla připravena živá hudba, grilovaná kýta, ryby (pstruh, losos), uzené klobásky, párky, špekáčky, smažené kuřecí hranolky, hranolky, kotlík guláše a spousta dalších dobrot.

Samozřejmě nesmělo chybět točené pivo a další alkoholické i nealkoholické nápoje.

Záměr s obnovením tradice se dle našeho úsudku vydařil, protože na hráz požární nádrže, kde se akce konala, přišlo cca 70 lidí.

Živou hudbu jsme měli domluvenu od šesté do desáté hodiny večerní, ale z důvodu velkého zájmu návštěvníků akce si někteří z nich sami muziku připláceli a nakonec muzika skončila hrát až po půlnoci.

Pivo se vypilo, jídlo se z většiny snědlo a co zbylo, snědlo se v neděli při uklízení kolem hráze, kdy se sešlo cca dvacet lidí nejen z řad hasičů.

Fotky z Kácení máje 

 

Oslava 110 let od založení SDH Malá Lečice

28.5.2011

28. května jsme po poledni navštívili naše sousedy hasiče, abychom společně s nimi oslavili 110. výročí od založení jejich hasičského sboru.

Počasí bylo ještě májové a proto se sluníčko schovávalo za mraky a občas spadla z nebe kapka. Tentokrát si pro soutěžní družstva připravili místní hasiči netradiční disciplínu, která se skládala ze dvou částí.

První část byla vědomostní – každému členovi družstva byla položena jedna otázka týkající se buď SDH Malá Lečice, nebo znalostí hasičské problematiky, předpisů a směrnic.

Výhodou znalých této problematiky bylo, že nemuseli překonávat nad jezem (Kocábou) zavěšenou kládu, ale mohli přistoupit rovnou k provedení druhé části disciplíny.

Ta spočívala ve vytvoření norné stěny z jedné hadice C52 a  pochytání „kontaminovaných“ (gumových) kačen.

Za náš sbor přistoupili k provedení disciplíny pouze muži. Holkám se v tomto počasí do vody nechtělo.

Naši muži se umístili na krásném 3.místě, přestože jejich družstvo nastoupilo k vykonání disciplíny pouze v pětičlenném počtu.

 Fotky a videa ze soutěže

 

Okrsková soutěž ve Velké Lečici

21.5.2011

Okrsková soutěž se konala v sobotu 21.5.2011 na hřišti ve Velké Lečici. Zúčastnily se sbory Velké Lečice, Malé Hraštice, Velké Hraštice a Nové Vsi pod Pleší.

Počasí nám přálo a po dlouhé zimě natěšené sbory přivítalo vedení okrsku.

Okrsková soutěž měla dvě části, překážkovou a útočnou.

První nastoupili na překážky muži a po nich družstva žen.

Náš sbor se umístil na krásných místech:

Družstvo žen získalo 2. místo

Družstvo mužů získalo 3. místo

 

Všem zúčastněným děkujeme a už teď se těšíme na soutěž do Malé Lečice, která se koná 28.5.2011

Fotografie z Okrskové soutěže

 

Pálení čarodějnic 30.4.2011

Jako již tradičně si aktivní činní členové vzali posledního dubna za své pálení čarodějnic na tradičním místě nad vsí na palouku pana Holce.

Večer po přípravách se nás sešlo celkem asi dvacet a pálení čarodějnic jsme si i přes dvě dešťové přeháňky užili. Zajistili jsme si točené pivo a nemálo dalšího chutného občerstvení.

V půlnoci jsme ve většinovém počtu odešli na hráz požární nádrže postavit máj a potom jsme se ještě vrátili k ohni, kde jsme setrvali téměř až do svítání.

Fotografie z pálení čarodejnic

 

 

 

 Nočního útoku ve Velké Hraštici dne 18.9.2010

 

Noční útok se konal na návsi ve Velké Hraštici. Náš sbor jelo reprezentovat družstvo žen a družstvo mužů. Úderem 21 hodiny byl útok zahájen nástupem všech zúčastněných družstev, kterých přijelo celkem 14 (7 družstev žen a 7 družstev mužů). Každé družstvo mělo obvykých 5 minut na přípravu. Do té doby byla celá trať dobře nasvícena, aby nedošlo k žádnému úrazu. Jakmile dužstvo nastoupilo na startovní čáru, osvětlení zhaslo a po výstřelu zahájilo samotný výkon požárního útoku.

 

Pětičlenné družstvo žen na naši žádost ochotně doplnili Kačka Bárová a Péťa Kšána - Děkujeme. První útok byl proveden v čase 31,19 s a druhý 43,12 s.

 

Výsledkem bylo krásné    3. místo.

 

Družstvo mužů se zúčastnilo s časem 39,40 s a bohužel bylo ohodnoceno 6. místem.

Nezbývá než dodat "Klucí v příští sezoně to musí být lepší!"

 

Závěrem bych chtěla poděkovat všem za účast a ráda bych vyjádřila poděkování zejména našim Ženám za bezvadnou účast na všech závodech a skvělé výsledky, kterých zde dosáhly v jejich první hasičské sezoně.

 

Již nyní se velmi těšíme na sezonu další a na soutěže, kterých se s nadšením sobě vlastním zúčastníme.

Fotodokumentaci najdete zde:

 

 

 Oslavy Dne hasičů - záchranářů v Sedlčanech

17.9.2010 jsme se vydali shlédnout do Sedlčan "hasičskou fontánu" a musím uznat, že to byl famózní zážitek, nic tak hezkého jsem již dlouho neviděla.

Samozřejmě, že foťák jsem měla s sebou a jakmile video zpracuji, okamžitě se s vámi o tento nebývale krásný zážitek podělím. 

Pokud však jste nedočkaví, mohu nabídnout pár pěkných fotek a informací ze stránek SDH Březové Hory, jejichž členové se také na provedení fontány aktivně účastní.

 http://hasici.brezove-hory.cz/akce/ostatni/54/

 Slíbený záznam ze Sedlčan můžete shlédnout zde...

hezký zážitek

 


Poháru starosty v Nové Vsi pod Pleší dne 4.9.2010

 

Pohár starosty Nové Vsi pod Pleší se konal 4.9.2010 na louce za statkem, jak se zde říká. Počasí bylo perfektní a tak se sjelo celkem 20 družstev z okolních hasičských sborů. Běhaly se dva útoky, časy se následně sčítaly. Začátek útoku, aby to nebylo tak jednoduché, musel zahájit jeden člen družstva tím, že na výstřel vyběhl ke kádi s vodou, nabral do kýble vodu a proudem srazil plechovku z terče. Pak oběhl červený kužel (několikrát se nepovedlo a pak bylo družstvo diskvalifikováno), plácl na startovní čáře dalšího člena a tím byl odstartován požární útok (jak ženy, tak muži na 2 hadice B75).

 

Jak nám šly útoky a jaká byla atmosféra se můžete podívat zde: 

Za náš sbor se zúčatnilo družstvo žen, posílené Kačkou Bárovou z Nové Vsi pod Pleší (za což jí děkujeme) a družstvo mužů, ve kterém nastoupili i naši "hasičtí veteráni" Mirek Plot a Pepa Liška st. a Lukáš Sosna z Malé Lečice (děkujeme za výpomoc).

 

Naše ženy obhájily krásné 2.místo... moc děkujeme za perfektní výkon a účast a příště... už to zlato snad přivezeme, protože tentokrát nám uteklo jen o chloupeček..

  

Obrazek

 

 

Poháru starosty v Novém Kníně dne 28.8.2010

 

Pohár starosty Nového Knína se konal dne 28.8.2010.Od rána pršelo a tak jsme netrpělivě vzhlíželi k oblakům, zda se obloha protrhá a pršet přestane. Jako mávnutím kouzelného proutku, kolem druhé odpolední ukázalo sluníčko své hřejivé paprsky a nám se zvedla nálada a do žil začla proudit ta správná hasičská nálada s kapkou vzrušení jak to dnes asi dopadne. 

 

Odjezd byl jak jinak než stylový naším hasičským veteránem. S potřebným vybavením a dobrou náladou jsme vyrazili směr Nový Knín. Po zdolání lehce promáčené cesty a zaparkování na bahnitém a rozoraném greenu, jsme domlouvali strategii a složení družstva na dnešní odpoledne.

 

Vzhledem k tomu, že jsme se ani mužské ani ženské družsto nesešlo kompletní, byli jsme nuceni do závodu s PPS 8 nastoupit ve smíšeném složení a ještě si za svolení pořadatelů vypůjčit dva členy ze sboru Prostřední Lhoty, jimž také moc děkujeme . Pro ženy byl útok s PPS 8 premiérový, stejně tak jako rozmístění pozic. Odpoledne jsme se umístili na pěkném osmém místě a přivezli diplom a lahev šampusu.

 

Na noční útok s PPS12 nás přijely posílit dvě členky ženského družstva Monča Fouknerová a Bohunka Šašmová, tentokrát jsme za ochotné výpomci Péti Kšány a Kačky Bárové ze sboru Nové Vsi pod Pleší vytvořili ženské družstvo, úsměvně nazvané "Nová Lečice".

 

Útok se nám velice povedl, s časem 32s jsme vybojovaly krásné 2. místo a přivezly domů pohár, který bude vystaven v naší krásné nové hasičárně.

 

Obrazek

 

Jsme moc rádi, že jsme se zúčastnili, protože nás tento závod obohatil o další zkušenosti a již se moc těšíme na nadcházející víkend, kdy své síly změříme se sbory v Nové Vsi pod Pleší.

 

 

Krásný zbytek prázdnin!

 

Fotodokumentaci ze závodů můžete shlédnout zde:

  

Odkaz Regio TV -  zde naleznete videozáznam z noční soutěže  

 

Poháru starosty ve Velké Hraštici dne 31.7.2010

 

Pohár starosty se jako již řadu let konal na malebné návsi ve Velké Hraštici. Tentokrát se však zúčastnilo za náš sbor pouze družstvo žen. Vybojovaly jsme si krásné

 

3. místo

 

A to tak že doslova. Součástí útoku byla také disciplína na místním kačáku...:-) Muži - hasiči  ví o čem je řeč, pro ostatní nastíním - úkolem bylo projet okolo bojek na nafouklé pneumatice kryté dřevěnou deskou pomocí pádla v poloze na břiše. Po zdolání této ne příliš lehké disciplíny okamžitě navazoval požární útok.Toto celé se opakovalo 2x a vybíral se nejlepší čas.

 

Byla to legrace a zároveň další hezká zkušenost.

 

Myslím, že jsme si to všichni moc hezky užili a už se těšíme na další soutěž, která se bude konat tentokrát v Nové Vsi pod Pleší.

 

A je to tady...fotečky...

 

Obrazek

 

 

Námětového cvičení "U Kahunky" dne 19.6.2010

Námětové cvičení proběhlo u rybníčka zvaném Kahunka nedaleko Velké Lečice dne 19.6.2010 od 13h.Zúčastnily se ho všechny okrskové sbory.Počasí nám přálo a my jsme si všichni užili bezvadný den, plný zábavy, hasičského vzrušení (naskočí mašina, nepraskne hadice, nastartujeme vůz...:-) Všechny sbory s nadšením sobě vlastním úkol splnily na výbornou.

 

Nechyběla ani  velká účast přihlížejících, dobré jídlo a pití.

 

Několik fotografických postřehů naleznete zde:

 

Věřím, že všem se Námětové cvičení líbilo a budeme se těšit na další, při kterém se naše sbory budou moci v přátelském duchu opět sejít.

 

Krásné léto a Ohni zmar!

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

40 Ways to Lop off Your Blood Weight

(Aerrogsgeose, 9. 10. 2018 6:05)

Poids est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre moelle bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-generique-pas-cher-neuf/