Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naši členové se mimo činnost ve sboru podílí i na jiných neméně důležitých aktivitách:

Obrazek 

 

 

 

 

 

Rok 2011

Sběr kovového odpadu

V sobotu 18.6.2011 probíhal v obci sběr kovového odpadu. Nakonec se nad očekávání sebralo na první odvoz 2.140 kg železa a druhý plný sedmitunový valník obsahoval 1.510 kg železa. Dohromady jsme tedy nasbírali velice slušných 3.650 kg.

 Obecní brigáda

V sobotu 7. a 14. května byla uspořádána obcí Velká Lečice brigáda za účelem úklidu a zvelebení obce. Členové SDH se na této brigádě účastnili vyndávání kotlů z kotelny restaurace, vybrání popela ze zatopené šachty (pod jedním z kotlů), natírání střechy garáží u hospody, vyřezání křovin rostoucích z hráze požární nádrže a posekání trávy v okolí požární nádrže.

 

BRIGÁDA V HOSPODĚ

Obecní úřad požádal SDH o vyklizení kotelny (šachty) v místní hospodě, kde nájemci několik let (cca 25 let) shromažďovali popel a další odpad. V důsledku spodní vody a masivní vrstvy popela se zde držela vlhkost, což vedlo obecní zastupitele k zamyšlení a hledání řešení. Proto byl požádán místní SDH o vyklizení popela z prostor kotelny. Po dvou dnech (16. a 17. dubna) se podařilo vyklidit větší polovinu, což jsou dva kontejnery, tedy celkem cca 35 m3. Brigáda ještě pokračovala v sobotu 23. dubna. Na brigádě se podíleli: Lukáš Havelka (toho času nečlen), Pavel Pouček, Josef Beran, Roman Beran, Miroslav Plot st., Josef Liška ml., Lukáš Poláček a Jozef Poláček.

Fotografie z brigády

 

 

Rok 2010

 

BRIGÁDA

Dne 08.05.2010 se členové SDH účastnili brigády na úklid  v obci.Všem zúčastněným děkujeme.

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

VOLBY

28. a 29. 5. 2010  čtyři naši členové jmenovitě Josef Beran, Josef Liška ml, Eva Nosková a Monika Fouknerová zasedali ve volbách do Poslanecké sněmovny parlamentu ČR jako členové komise.

 

Sběr kovového odpadu 18.7.2010

 

V neděli 18.7. od 9 hodin proběhne v obci Velká a Malá Lečice svoz kovového odpadu. Kdo bude mít o tuto službu zájem, nechť složí odpad před svým domem a bude členy SDH Velká Lečice odvezen do sběrny.

 

 

 

 

 

 

 

Brigáda proběhla úspěšně, naložili jsme celý valník, podařilo se nasbírat 1,5 tuny ....děkujeme

 

 

 

 

 

  Pomník Jiřího Krýsla

 

Dnes v předvečer smutného výročí úmrtí Podpraporčíka Jiřího Krýsla jsme byli uklidit pomníček a dali nový věneček.....je tomu smutných 29 let ( 20.7.1981), co tragicky zahynul při protipovodňovém zásahu nedaleko Velké Lečice.

 

ČEST JEHO PAMÁTCE

 

 

 

 

 

 

31.7.2010 se oženil kamarád a člen našeho sboru Pepa Poláček...gratulujeme a pojďte se podívat jak jim to slušelo....jak jinak jsme tam nemohli chybět 

 

 

 

 

 Novomanželé Martina a Jozef Poláčkovi

 

 

http://picasaweb.google.cz/Evulina1978/SvatbaPepaPolacek02?authkey=Gv1sRgCJCM5p-TqYfw2QE#

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

Obrazek

 

Obrazek                          Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jsem nemile překvapen

(Ivan AH, 9. 7. 2011 17:02)

ba přímo zděšen. Snažil jsem se najít diskusi na stránkách OÚ Velká Lečice, ale bohužel se mi to nepodařilo. Je mi jasné, že pokud pošlu mail, zmizí v nenávratnu.
Dlouhou dobu pozoruji, jak Velká Lečice za poslední rok vzkvétá. Jak jste začali pořádat akce, jak se daří místním hasičům i hasičkám.. Nyní zjistím, že jste odvolali starostu, pod kterým se vaše Velká Lečice stává opravdu "velkou". Myslím, že jste sami proti sobě. Tak pracovitých a obětavých lidí je málo. Ale pokud chcete opět zaostat nebo se zmrazit v čase, jak to bylo po dlouhou dobu, pak jste udělali dobře! Jen tak dál!!

PS: Jo, a tímto způsobem odvolat starostu, to se hned tak nevidí a hlavně, je to asi i protizákonné!

Tak se mějte!! Hasičům a jejich krásným hasičkám, dál držím moc palce

Re: Jsem nemile překvapen

(Josef Beran (starosta SDH), 10. 7. 2011 14:59)

Ivane, méte pravdu a souhlasím s vámi.
Za odvoláním starosty stojí jistá skupina lidí v obci. Hasiči stojí za starostou obce panem Josefem Němcem a podporují ho ve všech aktivitách, jsou tedy proti jeho odvolání z funkce! Pokud budete chtít podrobnější informace k tomu, co se v obci stalo, děje a bude dít, rád Vám je poskytnu, sdělíte-li mi na mou emailovou adresu beranjos@volny.cz kontakt na Vaši osobu.

Re: Re: Jsem nemile překvapen

(Ivan AH, 11. 7. 2011 20:20)

Vážený pane Josefe,
nečekal jsem žádnou reakci, dokonce jsem byl přesvědčen, že můj příspěvěk, který se netýká hasičů a vašich opravdu krásných a šikovných hasiček (klobouk dolů!) stáhnete z vašich stránek. O to víc si cením Vaší reakce. Určitě Vám napíši a budu bedlivě sledovat celou situaci. I díky mé praxi v politice, budu posuzovat, kde se jedná více fér a kde ne.
Většina z nás, kteří sledujeme dění v politice si řekne, že politika je svinstvo a politici jsou darebáci, kteří jen kradou a myslí na svá koryta. Já zcela s čistým svědomím mohu prohlásit, že to tak není. Že i v politice jsou velmi čestní a pracovití lidé, kteří by se zkorumpovat nenachali, kteří se chovají, hlasují a pracují podle svého svědomí. Sám jsem se domníval, že politika na "nižší" úrovni má naopak vyšší úroveň. Ale - dovolte mi ten název - Lečický puč, si v mnohém nezadá s chováním a jednáním těch, které tak často kritizujeme večer s pivem u zpráv. Sám uznávám čestnou prohru (jak ve volbách do zastupitelstev, tak i při hlasování v nich), ale opravdu mluvím o prohře čestné, nikoliv o puči, který se málokdy vidí i tam "nahoře". I tam totiž ti, co jsou v nemilosti dostanou slovo, aby mohli svoji práci obhájit, po prohře předat svůj výtvor "výhercům" - mnozí z nich dostanou i šanci oficiálně poděkovat těm, kteří ho podpořili a věřili mu. Ano, politika může být pro některé "svinstvo", proč ale dělat ty stejné věci i u nás (tedy u vás ve Velké Lečici)?
Osobně přeji hodně štěstí pravdě nikoliv síle. Kdo že to řekl? : Pravda a láska zvítězí. Možná je to již klišé, ale uznejme, že krásné :-)
Už nebudu tyhle stránky zahlcovat svými postřehy k dění u vás, ale soustředím se na vaše hasiče a hasičky.

Díky za váš čas i odvahu!