Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kalendář pro rok 2011

16. 11. 2013

   

uvodni-foto.jpg

 

Kalendář pro rok 2011

 Vítejte na stránce, kterou bych ráda věnovala projektu, který pro Vás připravily ženy a dívky ze Velkolečického Sboru dobrovolných hasičů.

Kalendář byl jejich spontánní nápad, jednoho letního dne.

Jak všichni víme, v neziskových organizacích peníze vidlemi rozhodně nepřehazujeme a jsme rádi a vděčni za každý "peníz", který se nám pro sbor podaří sehnat.

Každý sbor se snaží jinak a tak jsme se rozhodly, že se pokusíme nafotit kalendář, který by byl hezký, pohladil po duši a v neposlední řadě také potěšil nejedno oko.

Nechtěly jsme, aby byl jen tak ledajaký a proto jsme oslovily maximální profesionálku Nikol Starostovou z Karlových Varů.

Měly jsme několik velice dobrých recenzí na její práci a proto jsme byly přesvědčené, že díky jejím nekonečným nápadům a s našimi "maličkostmi" vznikne to, co jsme si představovovaly a tak trošku i vysnily.

Den D byl jednoho zářijového dne, sešly jsme se, na předem domluveném místě (pro zvědavce bylo to fotbalové hřiště ve Velké Lečici) a domluvili strategii focení.

Přes nepřízeň počasí, chvílemi za nepřetržitého lijáku a teplotami kolem 17ti stupňů jsme se vžily do rolí fotomodelek a začly podle přesně stanovených insrukcí fotografky Nikol pózovat a za chvíli již nevnímaly realitu, jen si užívaly krásy focení.

Několik fotografií jsme pořídily i v naší nové hasičské zbrojnici, která se na okamžik proměnila ve vysoce profesionální fotografický ateliér.

Bylo sedm hodin večer a HOTOVO!

Nikol fotografie zpracovala a vybrala ty nejhezčí, následně jsme je předaly grafičce Lucce Šmejkalové z Příbrami a ta nám je zasadila do kalendáře.

Pak přišlo dilema, kalendář A4 či kalendář A3?

Hodně za své hovořila cena, protože, ač se to nezdá tak tisk jednoho kalendáře je velmi drahý.

Podařilo se nám oslovit pana ředitele Ing. Milana Folkmana ze společnosti Meteopress a ten se rozhodl nás v našem činění maximálně podpořit a přislíbil, že nám tisk zafinancuje v rámci sponzorského daru.

A bylo rozhodnuto, formát bude A3 a tisknout bude společnost Print 24 z Poděbrad.

A už jsme se začly těšit na výsledek, který byl do poslední chvíle pro okolí velkým tajemstvím.

Kalendář byl oficiálně pokřtěn na Posvícenské zábavě  16. října roku 2010.

 

Ráda bych touto cestou poděkovala všem zúčastněným "hasičským modelkám", Ing. Milanovi Folkmanovi, Nikol Starostové a Lucce Šmejkalové za báječnou spolupráci.

 Zde se můžete podívat na malou ochutnávku.

 

foto-hriste.jpg

 

Pokud jsem Vás navnadila do té míry že jste se rozhodli kalendář zakoupit, mám velkou radost a věřte, že přispějete na dobrou věc.

Za finanční prostředky získané prodejem tohoto kalendáře, bychom rády pořídily modernější vybavení pro náš Sbor.

Děkujeme všem za podpru, kalendáře se nám rozutekly pod rukama. Za část finančních prostředků jsme pořídily pro dívčí družstvo nové hasičské oblečení (kšiltovky, trika a šortkosukně)