Jdi na obsah Jdi na menu
 


Průběh memoriálu

16. 8. 2016

MEMORIÁL JIŘÍHO JEFFA CALDY

Velká Lečice, 13. 8. 2016

 

V sobotu 13.8.2016 se uskutečnil Memoriál Jiřího Jeffa Caldy, který jsme uspořádali jako uctění památky a vzpomínku na našeho, v loňském roce, tragicky zesnulého kamaráda Jeffa. Memoriál začal ve 12:30 hod. konvojem hasičských vozidel od restaurace Kocába k pomníčku, který jsme vybudovali na místě, kde k Jeffově tragickému úmrtí 13.8.2015 došlo. Zde jsme položili věnce a květiny a starosta obce pronesl několik slov. Konvoj hasičských vozidel následně pokračoval od pomníčku na místní hřiště. Počasí nám po celý den přálo.

Na Jeffa s námi přijeli zavzpomínat hasičky a hasiči z Velké a Malé Hraštice, Nové Vsi pod Pleší, Malé Lečice, Bratřínova, Bojanovic, Krámů, Mníšku pod Brdy a Horních Hbit.

Následoval nástup družstev, kde několik slov pronesl také starosta sboru. Po odevzdání přihlášek všech soutěžících družstev byla velitelům družstev vysvětlena pravidla jednotlivých disciplín soutěže a bylo zahájeno soutěžní klání družstev žen.

Soutěžní disciplínou byl požární útok „po staru“. V době vyhrazené pro přípravu k provedení požárního útoku si družstvo na základnu připravilo pouze požární stříkačku. Zbylé vybavení si družstvo připravilo do odstaveného přívěsného vozíku na PS-12. Savice se používali dlouhé 2,5 m, takže byly umisťovány na vrch vozíku.

Po připravení všeho potřebného k provedení požárního útoku družstvo nastoupilo na startovní čáru. Požární útok byl startován s nenastartovaným strojem. Po odstartování disciplíny vyběhl pouze jeden člen soutěžního družstva, který z přívěsného vozíku vzal rozdělovač a umístil jej na vyznačené místo. Z tohoto místa se vrátil zpět k vozíku a na dotyk s vozíkem vyběhl zbytek soutěžního týmu k plnění požárního útoku.

Družstvo žen mohlo stroj nastartovat startérem. V případě družstva mužů byl stroj startován klikou. Pokud se stroj nepodařilo alespoň po jednom pokusu klikou nastartovat, mohl strojník nastartovat startérem. Za start startérem bylo družstvo penalizováno + 30 s. Pokud se o start klikou strojník ani nepokusil, byla penalizace + 60 s.

Doprava vody do stroje byla prováděna sáním vody z kádě pod úrovní stroje. Káď nebyla po dobu útoku doplňována vodou.

Kolegové dobrovolní hasiči z Mníšku pod Brdy nám předvedli zásah na oheň v otevřeném prostranství se záchranou raněné osoby.

Zajímavou expozicí byla výstava historické i soudobé hasičské techniky. Mezi historickou technikou byla vystavena i naše historická motorová stříkačka Stratílek DS-16 z roku 1935.

Při závěrečném nástupu po vyhlášení výsledků soutěže byla pozůstalé družce Anetě s dcerou Valentýnkou předána medaile za zásluhy, kterou Jeffovi Caldovi in memoriam udělilo na žádost sboru OSH Příbram.

S pořadatelskou činností (zejména posty rozhodčích) nám velmi ochotně pomohli kolegové hasiči z Nové Vsi pod Pleší, Čisovic a Nového Knína.

Za zajištění občerstvení na úrovni děkujeme TJ SOKOL Velká Lečice, za sponzorský dar panu starostovi Josefu Němcovi a za zapůjčení zvukové aparatury Vláďovi Poláčkovi. Poděkování na tomto místě patří také obecnímu úřadu a samozřejmě všem hasičkám a hasičům našeho sboru, kteří se podíleli na přípravě a zajišťovali také průběh akce.

Všem, kdo nás jakkoliv podpořili, ještě jednou děkujeme.

Fotografie z memoriálu naleznete zde.

 

img_1475_1.jpg

Poháry pro stupně vítězů.

 

Výsledky - umístění soutěžních družstev:

ŽENY

Pořadí

SDH

Požární útok

1

Velká Lečice

1m 06,34 s

2

Bratřínov

1m 19,47 s

3

Malá Hraštice

1m 26,03 s

4

Velká Hraštice "A“

1m 35,85 s

5

Nová Ves pod Pleší

1m 36,41 s

6

Bojanovice

1m 57,00 s

7

Velká Hraštice "B"

2m 23,06 s

 

MUŽI

Pořadí

SDH

Požární útok

1

Horní Hbity

56,25 s

2

Velká Lečice

59,25 s

3

Krámy

1m 04,50 s

4

Velká Hraštice

1m 12,53 s

5

Nová Ves pod Pleší

1m 14,03 s

6

BOBR (Bojanovice-Bratřínov)

1m 20,29 s

7

Malá Lečice

1m 29,41 s

8

Malá Hraštice

1m 48,60 s

9

Mníšek pod Brdy

2m 14,94 s