Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. ročník - 2017

17. 8. 2017

V sobotu 12.8.2017 se uskutečnil 2. ročník Memoriálu Jiřího Jeffa Caldy, který jsme uspořádali jako uctění památky a vzpomínku na našeho před dvěma lety tragicky zesnulého kamaráda Jeffa.

Memoriál začal ve 12:30 hod. konvojem hasičských vozidel od restaurace Kocába k pomníčku, který jsme vybudovali na místě, kde k Jeffově tragickému úmrtí 13.8.2015 došlo. Zde jsme položili věnce a květiny a starosta obce pronesl několik slov. Konvoj hasičských vozidel následně pokračoval od pomníčku na místní hřiště. Počasí nám po celý den přálo.

Na Jeffa s námi přijeli zavzpomínat hasičky a hasiči z Velké a Malé Hraštice, Nové Vsi pod Pleší, Bratřínova, Bojanovic, Krámů, Mníšku pod Brdy a Čisovic.

 

Následoval nástup družstev, kde několik slov pronesl také starosta sboru.

Po odevzdání přihlášek všech soutěžících družstev byla velitelům družstev vysvětlena pravidla jednotlivých disciplín soutěže a bylo zahájeno soutěžní klání družstev žen.

Soutěžní disciplínou byl požární útok „po staru“. V době vyhrazené pro přípravu k provedení požárního útoku si družstvo na základnu připravilo pouze požární stříkačku. Zbylé vybavení si družstvo připravilo do odstaveného přívěsného vozíku na PS-12. Savice se používali dlouhé 2,5 m, takže byly umisťovány na vrch vozíku.

Po připravení všeho potřebného k provedení požárního útoku družstvo nastoupilo na startovní čáru. Požární útok byl startován s nenastartovaným strojem. Po odstartování disciplíny vyběhl pouze jeden člen soutěžního družstva, který z přívěsného vozíku vzal rozdělovač a umístil jej na vyznačené místo. Z tohoto místa se vrátil zpět k vozíku a na dotyk s vozíkem vyběhl zbytek soutěžního týmu k plnění požárního útoku.

Družstvo žen mohlo stroj nastartovat startérem. V případě družstva mužů byl stroj startován klikou. Pokud se stroj nepodařilo alespoň po jednom pokusu klikou nastartovat, mohl strojník nastartovat startérem. Za start startérem bylo družstvo penalizováno + 30 s. Pokud se o start klikou strojník ani nepokusil, byla penalizace + 60 s.

Doprava vody do stroje byla prováděna sáním vody z kádě pod úrovní stroje. Káď nebyla po dobu útoku doplňována vodou.

Kolegové dobrovolní hasiči z Mníšku pod Brdy nám předvedli zásah na oheň lesního porostu v těžko přístupném terénu.

Zajímavou expozicí byla výstava historické i soudobé hasičské techniky. Mezi historickou technikou byla vystavena i naše historická motorová stříkačka Stratílek DS-16 z roku 1935.

S pořadatelskou činností (zejména posty rozhodčích) nám velmi ochotně pomohli kolegové hasiči z Nové Vsi pod Pleší.

 

Za zajištění občerstvení na úrovni děkujeme SK Velká Lečice, za sponzorský dar panu starostovi Josefu Němcovi, Obci Velká Lečice, společnosti Coca Cola a za zapůjčení zvukové aparatury Vláďovi Poláčkovi.

Poděkování na tomto místě patří také obecnímu úřadu a samozřejmě všem hasičkám a hasičům našeho sboru, kteří se podíleli na přípravě a zajišťovali také průběh akce.

 

Všem, kdo nás jakkoliv podpořili, ještě jednou děkujeme.

                                                                                       Ing. Josef Beran

                                                                               starosta SDH Velká Lečice

 

Výsledky - umístění soutěžních družstev:

ŽENY

Pořadí

SDH

Požární útok

1

Bratřínov

1m 10,69 s

2

Čisovice

1m 20,06 s

3

Malá Hraštice

1m 21,25 s

4

Velká Hraštice "A“

1m 30,31 s

5

Nová Ves pod Pleší

1m 37,66 s

6

Velká Hraštice “B“

1m 39,28 s

7

Bojanovice

1m 46,59 s

 

MUŽI

Pořadí

SDH

Požární útok

1

Velká Lečice

57,16 s

2

Krámy

1m 02,40 s

3

Velká Hraštice

1m 15,75 s

4

Mníšek pod Brdy

1m 16,60 s

5

Čisovice

1m 24,37 s

6

ČIBOBR

1m 24,90 s

7

Malá Hraštice

1m 33,87 s

 

Fotografie z memoriálu brzy dodáme ...